Poszetka Worldwide
Hey there! We noticed that you want to access the Polish version of our store. Note that worldwide shipping is unavailable on the Polish version of the website. For purchases from abroad, you can only do it through the English website, which offers the following benefits.
- Free shippingacross the EU for orders over 80€, and to the UK, Switzerland, and Norway for orders over 120€.
- 30 days to return the productwithout providing a reason.
- Worldwide delivery.
Zimowe realizacje MTM zespołu Poszetki
Nasz zespół - Gabrysia, Beniamin, Mateusz, Paweł, Piotr i Tomek - prezentuje swoje najnowsze realizacje MTM, zamówione przez nich w tym sezonie.
Wszystkie garnitury, marynarki i spodnie przedstawione w poniższym wpisie zostały uszyte w ramach usługi szycia miarowego w naszym salonie w Katowicach - więcej na ten temat przeczytacie tutaj.
Gabrysia
szary garnitur w prążek/Finitura Felice/wełna z kaszmirem
To mój pierwszy garnitur szyty na miarę. Bazowałam na męskim wzorze i parametrach, dlatego zdecydowałam się na prostotę - zarówno w proporcjach, jak i w wyborze materiału. Mój pomysł na stylizację przewiduje ekstrawaganckie, kobiece dodatki, stąd powściągliwość tej realizacji.
trzyczęściowy granatowy garnitur w prążek/Finitura Felice/wełna z kaszmirem
W moim drugim projekcie chodziła mi głowie idea power suit - rodzaju stroju-oręża, który doda mi pewności siebie wtedy, kiedy będę tego potrzebowała. Stąd prążek, kamizelka i ciekawy odcień niebiesko-granatowego materiału. Taka wariacja na temat maskulinizacji stroju, czerpanie z męskich tradycji, ale w kobiecy i subtelny sposób. To wciąż ja, ale silna i nieustraszona!
Beniamin
marynarka w kratę/Lovat/tweed
Ta marynarka jest naprawdę ciepła - a to nieoceniona wartość dla kogoś, komu przez większość roku jest zimno! - dzięki czemu wiosną i jesienią może pełnić funkcję lekkiej kurtki. Noszę ją praktycznie wyłącznie z dżinsami (tworzą razem idealny codzienny zestaw, pozwalający przemycić marynarkę na każdą okazję), ale zdarzy mi się też czasem ubrać ją w bardziej eleganckim towarzystwie: z flanelowymi spodniami, pod krawatem.
grafitowy garnitur w prążek/Alfred Brown/ciężka wełna czesankowa
To bez wątpienia formalny garnitur, ale taki, który jednocześnie pozwala mi na bardzo duże pole do eksperymentowania. To głównie zasługa szczegółów: jednorzędowego fasonu, zapięcia na dwa i pół guzika, spodni na pasek, otwartych klapy i matowego, lekko włochatego wykończenia tkaniny. Wbrew pozorom bardzo ciężko dostać z wieszaka taki garnitur w prążek!
Mateusz
trzyczęściowy garnitur “midnight”/Magee/Donegal Tweed
To historia miłosna - zakochałem się w tej tkaninie od pierwszego wejrzenia. Nie myślałem co, jak i po co; ale wiedziałem, że chcę z niej cały garnitur. Moim zdaniem Donegal Tweed zawsze wygląda dobrze, ale TA WERSJA (kropeczki we wszystkich kolorach tęczy na ciemnym, prawie czarnym tle) to najwyższa forma piękna/doskonałości - nie wiem, jak to inaczej nazwać. Aha, tkaniny koniec końców starczyło też na kamizelkę, więc w razie czego mam też opcję na formalny, zimowy garnitur.
szary garnitur w prążek/Takisada Nagoya/wełna hopsack “vintage”
A prążki? Garnituru w prążek nigdy nie miałem, trzeba było w końcu spróbować… do czego przekonała mnie tkanina, niezwykle sprężysta i “sucha” w dotyku wełna z Japonii, zupełnie inna niż europejskie tkaniny, z którymi zwykle mamy do czynienia. A, nie mam zamiaru robić z tego garnituru power suita, prędzej niż pod krawatem spotkacie mnie w t-shircie i adidasach!
Paweł
granatowy garnitur w prążek/Drago/wełna 130s
W mojej szafie zawsze jest miejsce na kolejny tweed lub kolejny prążek. Tym razem padło na prążek, ale nieco mniej typowy, o niskim kontraście. Z daleka wygląda skromnie, jak zwykły granatowy garnitur, a dopiero z bliska pokazuje swój rodowód - dokładnie tak, jak lubię.
granatowy blezer/Takisada Nagoya/wełna hopsack “vintage”
Uszyty jako tester tkaniny; w szczegółach wyposażony we wszystko, co mogliście zobaczyć w ostatniej kolekcji Poszetki: lekka konstrukcja, nakładane kieszenie, krój na dwa i pół guzika. Kwintesencja poszetkowego stylu i podejścia do ubrań. Ta tkanina jest prawdziwie niezniszczalna - a nie oszczędzam jej ani trochę!
Piotr
szary garnitur/Alfred Brown/wełna hopsack
Dlaczego szary klasyk? Być może dlatego, iż zakochany w prążkach uzbierałem ich zdecydowanie nadmierną ilość… ale prawda jest taka, że szary garnitur to coś więcej niż formalność i biznes. Najczęściej łączy się u mnie z ciemnymi, surowymi dżinsami i golfem jako marynarka solo, co nietrudno przekształcić do wersji bardziej formalnej, ze spodniami od kompletu. To, co urzekło mnie najbardziej w tkaninie, to szorstki, nieco surowy chwyt, który sprawia, że ten garnitur pasuje i do tych mniej formalnych stylizacji, i do krawatów z szantungu/wool challis.
Tomek
szarozielony garnitur/Drago/bawełniano-wełniany sztruks
Idea uszycia tego garnituru powstała podczas oglądania próbników Drago na targach Milano Unica. Nieczęsto się spotyka sztruks o takim składzie (bawełna + wełna), dodatkowo pochodzi on z ich droższej linii tkanin Skyfall - muszę przyznać, że różnicę czuć od pierwszego dotyku. Z bogatej karty kolorów wybrałem nieoczywisty (czy nie o to chodzi w szyciu MTM?!) szaro-zielonkawy pastel, sąsiadujący z beżem, który podobno wybiera Brunello Cucinelli.
marynarka w jodełkę/Bottoli/wełna z kaszmirem
To też historia z Milano Unica - tkalnia Bottoli to moje ostatnie spotkanie na targach i chyba ich największe odkrycie; rodzinna firma, specjalizująca się w niebarwionych wełnach, a więc to, co „sartotygrysy” lubią najbardziej. Prywatnie wybrałem szeroką jodłę, której jeszcze nie mam w szafie i która to tkanina ma pewien smaczek, a mianowicie alternatywny - jak metody parzenia - sposób barwienia: KAWĄ. Biały kruk w szafie!
W ramach naszej usługi szycia na miarę MTM dostępne są setki tkanin od kilkunastu wybranych producentów, a personalizacja pozwala na szeroki wachlarz modyfikacji kroju i jego detali. Proces wymaga 3 spotkań (wybór tkaniny i zebranie miary, przymiarka, odbiór) i zajmuje do ok. 6 tygodni. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
+48 888 266 355